ADDRESS


PHONE

Hranilnik električne energije – cena in prednosti

Pot do samozadostnosti je v sožitju sončne elektrarne in hranilnika. Hranilnik električne energije v kombinaciji s sončno elektrarno namreč nudi varčevanje s funkcijo časovnega zamika tarifnega delovanja ter shranjevanje in zagotavljanje električne energije. Preverili smo, kakšna je njegova cena in kaj so ključne prednosti, ki prepričajo investitorje.

Sončna elektrarna in hranilnik električne energije sta idealna kombinacija za samooskrbo z električno energijo. Zakaj? Večinski delež električne energije, ki jo proizvede sončna elektrarna gospodinjstva porabijo na samem mestu proizvodnje za napajanje potrošnikov elektrike v objektu, morebitne viške elektrike pa oddajo v omrežje. Hranilnik elektrike, ki ga lahko integriramo tako na novo sončno elektrarno, kot tudi na obstoječo, pa omogoča shranjevanje pridelane električne energije.

Soncna elektrarna na stresni povrsini.

Prednosti hranilnika električne energije

Glavna naloga in hkrati ključna prednost hranilnika je, da omogoča fizično shranjevanje čiste električne energije, ki jo proizvede sončna elektrarna. Združevanje sončne elektrarne in hranilnika električne energije tako nudi nemoteno uporabo čez dan pridelane elektrike tudi v nočnih urah, ali v dneh, ko je sončnih žarkov manj.

Druga prednost je reguliranje polnjenja in porabe električne energije. Hranilnik lahko iz omrežja polnimo v času nizke tarife in cenejšo električno energijo uporabljamo v času višje tarife, kar ustvarja še višje prihranke ter pripomore k energetski varnosti in neodvisnosti.

Hranilnik električne energije ponuja rezervno napajanje in tako ohrani delovanje najnujnejših električnih naprav v primeru izpada omrežja. Zagotovo smo se že vsi soočili s situacijo, ko je zmanjkalo elektrike ravno, ko bi bilo to najmanj zaželeno. Hranilnik lahko deluje tudi brez omrežja, še več postopek preklopa poteka popolnoma samodejno.

Poskrbljeno je tudi za okolje, saj gredo odslužene baterije v ponovno uporabo. Potem, ko odslužijo svoje, se uporabijo za izdelavo novih hranilnikov, pri čemer je potrebno dodati le slabo petino novih materialov.

Hranilniki elektricne energije znamke tesla.

Kdaj uporabiti hranilnike električne energije?

Distribucijsko omrežje v Sloveniji je zastarelo in ne sledi nenehnemu porastu rabe električne energije. Porabniki iz majhnega odjemalca prehajajo v večjega, hkrati pa vse pogosteje nastopajo tudi v vlogi proizvajalca elektrike.

Razmere v električnih omrežjih so nestabilne, še posebej na podeželju, kjer so omrežni vodi dolgi, kar vodi v vprašljivost kakovosti energije že pri samem odjemu. In ravno v takšnih kritičnih pogojih lahko kot odlična rešitev nastopijo hranilniki električne energije, ki odpravljajo težave proizvodnje in porabe električne energije na lokaciji.

Preverite, kdaj je vgradnja hranilnikov elektrike smiselna na primerih in če se takšni pogoji pojavljajo tudi pri vas.

Hranilnik elektricne energije tesla powerwall.

Da je hranilnik odlična rešitev v številnih primerih, zagovarjajo tudi v podjetju Enertec, kjer so izkoristek sončne elektrarne približali že več ko 600 uporabnikom. »Stremimo k dovršenosti in visoki kakovosti, zato imamo v naši ponudbi Teslin hranilnik Powerwall. Enostavna namestitev, tako na zunanji, kot notranji steni, minimalističen design, 90 % izkoristek, potrebni certifikati in 10-letna garancija. Vse to so razlogi, da smo se odločili za tovrstno sodelovanje,« pojasnjuje vodja marketinga v podjetju Enertec Igor Kozlar.

V podjetju Enertec z blagovno znamko Moja elektrarna ljudi navdušujejo za energetsko neodvisnost in izrabo sončne energije. So strokovnjaki za zelene, energetske rešitve. Poleg sončnih elektrarn, solarnih nadstreškov, toplotnih črpalk in polnilnic za električne avtomobile, kot del poti do samooskrbe, ponujajo tudi baterijske hranilnike.

Solarni nadstresek moja elektrarna.

Cena hranilnika električne energije

Cena hranilnika se giblje okvirno od 9.000 do 9.500 EUR, odvisno od zahtevnosti vgradnje pri uporabniku. Koliko hranilnikov potrebujemo, pa je odvisno od potreb gospodinjstva. Ko se določa količina shranjene električne energije, je potrebno upoštevati dnevno porabo oz. vrsto naprav, ki jih želimo koristiti ob morebitnem izpadu električne energije.

Priporočamo, da stopite v stik s ponudnikom, ki vam bo na podlagi zahtev in energetskih načrtov pripravil natančno analizo in predstavil najučinkovitejšo rešitev na poti do energetske samooskrbe.